Ha úgy döntöttél, hogy megengedjed gyerekednek a játékot, de mégis kézben szeretnénk tartani a folyamatot, akkor a következőkre figyelj:

szülő.jpeg

  • Nem mindegy, hogy mennyit játszik a gyerek. Fontos, hogy ne csak a játékban éljen, hanem legyenek barátai, és lássa el az iskolai kötelezettségeit. A fontossági sorrend kialakítása elengedhetetlen.
  • Bátorítsuk a gyereket az aktív közösségi életre!
  • Erősítsük meg benne, hogy a játék nem a valóság! Amit ott megtehet, az életben megengedhetetlen! (Érdemes felhívni a figyelmet rá, hogy a való életben mi jár az adott cselekményért).
  • Ne hagyjuk, hogy a gyerek teljesen „rákattanjon” egy játékra. Ha mégis, akkor kérdezzük meg, hogy mitől olyan vonzó számára.
  • Tudassuk vele, hogy figyelemmel kísérjük Őt. Ha látjuk, hogy rossz hatással van rá a játék, akkor meg kell válnia tőle.
  • Hívjuk fel a figyelmét, hogy a játék csak egy része az életének. Ezen kívül más szórakozásokra/tapasztalatszerzésre is van lehetősége. Ebben legyünk partnerek számára, szervezzünk neki érdekes közös programokat.
Szerző: Kunsay Gyula  2013.04.07. 09:19 Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://videojatekokrolszuloknek.blog.hu/api/trackback/id/tr935201294

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása